Одне з основних питань в Україні – це висока вартість ліків, тому багатьом українцям доводиться приймати рішення: або відстрочити лікування, або здійснювати його тільки частково. Результати соцопитування показали, що 94% респондентів вважають медпрепарати надмірно дорогі. При цьому 48% пацієнтів скаржаться на підробки і неякісні ліки. Майже 70% українців не звертаються до лікарів і займаються самолікуванням. А половина всіх хворих приймала ліки за порадами знайомих чи рекомендаціями в інтернеті.

Згідно статистичних даних смертність від серцево-судинних хвороб становить 65 відсотків від загальної смертності в Україні. Діабет другого типу мають мільйон осіб. Це в шість разів більше, ніж хворих на діабет першого типу — інсулінозалежний. Людей із бронхіальною астмою зареєстровано 210 тисяч. Це діти та молодь. Тому саме ці захворювання потребують особливої уваги.

1 квітня 2017 року в Україні стартувала урядова програма «Доступні ліки». Згідно з даними Міністерства охорони здоров’я, хворі отримуватимуть безкош¬товно трохи більше півтора десятка препаратів від серцево-судинних захворювань, три найменування ліків від бронхіальної астми і два – від діабету другого типу.

Загалом, за підрахунками МОЗу, під дію програми підпадуть понад 23,8 млн українців. На це в Бюджеті закладені 500 млн грн. Зараз укладаються угоди з власниками аптек, які братимуть участь у програмі «Доступні ліки». Якщо договір підписується з юридичною особою, то вся мережа її аптек буде задіяна у програмі. Купити такі ліки можна буде в обмеженому переліку аптек, що беруть участь у програмі реімбурсації. Вони, у свою чергу, будуть отримувати відшкодування з місцевих бюджетів. Механізм, за яким відбуватиметься купівля ліків, буде таким: лікар виписуватиме рецепт не на конкретний препарат, а на діючу речовину, після чого пацієнт матиме вибір – купити препарат, рекомендований МОЗ, та отримати 100-відсоткову компенсацію, або ж придбати дорожчі ліки, але отримати компенсацію лише вартості дешевого еквівалента, а решту оплатити з власної кишені.

Ліки в аптеках видаватимуться¬ за територіальним принципом – хворий звертатиметься до свого дільничного лікаря, а той видаватиме рецепт на необхідний медикамент і повідомлятиме, в яких аптеках його можна отримати.

Люди зможуть купити ліки і в іншому населеному пункті, але для цього їм треба звернутися за рецептом до тамтешнього лікаря, , аптеки звітуватимуть про кількість виданих препаратів, а лікувальні заклади двічі на місяць перераховуватимуть їм кошти. Таким чином пацієнти матимуть змогу отримати ліки безкоштовно або набагато дешевше, ніж вони мусять купувати їх сьогодні. Для власників аптек це теж нормальна співпраця, бо вони гарантовано отримають свій прибуток.

Перелік аптек, що приймають участь в Програмі “Доступні ліки”

  •  КП Сумської обласної ради “Суми-Фарм” №40, вул.Миру, 8
  • ТОВ “Компанія “Фарм-Союз” № 3, вул.Свободи, 21
  • ТОВ “Компанія “Фарм-Союз” №15, вул.К.Маркса, 28/61

 

Попередній перелік ліків, що входять до програми:

ВІД СЕРЦЕВО-СУДИННИХ ЗАХВОРЮВАНЬ: Аміодарон (Amiodarone), Амлодипін (Amlodipine), Атенолол (Atenolol), Верапаміл (Verapamil), Гідрохлортіазид (Гідрохлортіазид), Спіронолактон (Spironolactone), Фуросемід (Furosemide), Дигоксин (Digoxin), Еналаприл (Enalapril), Ізосорбіду динітрат (Isosorbide dinitrate), Карведилол (Carvedilol), Клопідогрель (Clopidogrel), Метопролол (Metoprolol), Нітрогліцерин (Glyceryl trinitrate), Симвастатин (Simvastatin), Бісопролол (Bisoprolol).

ВІД БРОНХІАЛЬНОЇ АСТМИ: Беклометазон (Beclometasone), Будесонід (Budesonide), Сальбутамол (Salbutamol).

ВІД ДІАБЕТУ II ТИПУ: Метформін (Metformin), Гліклазид (Gliclazide).

Повний перелік ліків, що входять до програми , дізнавайтесь в аптекаря або на сайті liky.gov.ua

 

Урядова «гаряча лінія»: 15-45

Залишити відповідь